foto Piotr Ślipiński

Kolejny nabór na studia doktoranckie odbędzie się jesienią 2012 roku.
Kandydaci zainteresowani podjęciem prac nad doktoratem w Studium powinni wybrać temat (patrz Tematy), uzyskać akceptację przyszłego opiekuna naukowego i złożyć dokumenty (patrz Rekrutacja)  w  Sekretariacie Muzeum i Instytutu PAN do dnia 17 września 2012. Rozmowa kwalifikacyjna odbedzie się 2 pażdziernika br; poczatek godz. 11.

Siedzibą administracyjną Studium Doktoranckiego jest Muzeum i Instytut Zoologii PAN, ul. Wilcza 64, 00-679 Warszawa, tel. 629 32 21
Kierownikiem Studium jest prof. dr hab. Joanna Gliwicz  (adres i tel. jak wyżej);
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozmowa kwalifikacyjna

    

Celem rozmowy jest sprawdzenie motywacji, zainteresowań i uzdolnień kandydata do pracy naukowej, umiejętności stawiania i sprawdzania hipotez naukowych, a także znajomości języka angielskiego.

Jakich pytań należy oczekiwać?

  • o wyniki swojej pracy magisterskiej i krytyczną ich ocenę,
  • o koncepcję realizacji tematu pracy doktorskiej,
  • o działanie mechanizmów ekologicznych i ewolucyjnych,
  • o światowe nowości w dyscyplinie kandydata (np. na podstawie lektury Świata Nauki, Kosmosu, działów naukowych z codziennej prasy i z internetu, z Nature, Science).

Ponadto:

  • ponieważ w skład komisji kwalifikacyjnej wchodzą specjaliści z dziedziny zoologii, ekologii i paleobiologii można oczekiwać pytań z tych dyscyplin, nawiązujących do tematyki i obiektu pracy naukowej kandydata;
  • trzeba też być przygotowanym na krótką konwersację po angielsku na powyższe tematy.

Szukaj

Oferty Pracy

Ogłoszenia

Przetargi