Unia Europejska

foto Piotr Ślipiński

Sylwia Czarnomska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W swoich badaniach wykorzystuję narzędzia bioinformatyczne oraz dane pochodzące z sekwencjowania nowej generacji w celu lepszego zrozumienia procesu lokalnej adaptacji. Moje dotychczasowe projekty koncentrowały się w większości na ocenie wpływu czynników środowiskowych (temperatury, fragmentacji siedlisk, urbanizacji) na kształtowanie neutralnej zmienności genetycznej populacji oraz identyfikację loci poddanych działaniu doboru i zaangażowanych w proces lokalnej adaptacji u gatunków o bardzo zróżnicowanej demografii i ekologii (wilk, myszarka leśna, sikora bogatka).

Od lutego 2020 jestem postdokiem w Grupie Genomiki Ewolucyjnej. Wcześniej odbyłam dwa staże podoktorskie: w Laboratorium Ewolucji i Ekologii w Mieście (Uniwersytet Warszawski) oraz w Pracowni Biologii RNA i Genomiki Funkcjonalnej  (Instytut Biochemii i Biofizyki PAN). Tytuł doktora nauk biologicznych uzyskałam na Uniwersytecie Warszawskim w 2016 roku a pracę doktorską zrealizowałam w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

Więcej szczegółów o moim doświadczeniu można znaleźć na profilu LinkedIn.

Lista publikacji jest dostępna na profilu Google Scholar oraz ResearchGate